Sbírka pro ústecký útulek v rámci projektu Listen and Respect

I přes nynější nepříznivou situaci školní parlament oslovil své spolužáky a vyzval je k přispění do sbírky. Vyrobili plakát s informacemi, jak mohou zvířatům pomoci v jejich nelehké situaci, a umístili ho k hlavnímu vchodu do školy spolu s vánočním stromem a velkými medvědy. Informace doplnili fotografiemi psů a koček, kteří se v útulku nachází, a seznámili ostatní žáky s jejich osudy. Děti celý prosinec nosily konzervy pro psy a kočky, kapsičky, piškoty, pamlsky, deky, staré povlečení a ručníky, obojky, řemínky a nezapomněly dokonce ani na hračky.

Tato akce byla také zaštítěna mezinárodní projektem Listen and Respect, jehož důležitým bodem v programu je uspořádat charitativní akci na pomoc potřebným. Z důvodu pandemie byl projekt prodloužen o jeden rok, tzn. do roku 2022 a tento čas je využíván k realizaci projektových výstupů, než zase budeme moci navázat vzájemnou spolupráci se zeměmi Itálie, Rumunsko, Řecko a Slovensko.

Původně jsme plánovali, že celou sbírku odneseme společně s dětmi a zároveň pejsky i vyvenčíme, ale jak se říká, člověk míní, život mění. Věci jsme 4. února 2021 dopravili do útulku sami a poté, co se nám žáci vrátí do školy, doneseme ještě obojky, řemínky a vybraný finanční obnos.

Tímto bychom chtěli našim dětem a jejich rodičům poděkovat, že je neodradila ani rotační výuka ani dodržování přísných hygienických opatření a přinesli velké množství pamlsků i krásných nových věcí. K dětem se připojili i naši pedagogové, kteří přispívali finančním obnosem nebo si zakoupili ručně vyrobenou vánoční dekoraci, kterou pro tuto událost vyrobila jedna z našich asistentek - paní Lencová.

Foto na tomto odkaze https://www.facebook.com/Listen-and-Respect-101877148005578/photos/a.101950684664891/263096471883644

Mgr. Markéta Škachová